XXXV JUBILEUSZOWE DKL – 2018 r.
7 - 23.09.2018r. – Galeria „Oranżeria” ROKiR w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00
Wernisaż wystawy plakatów „Z perspektywy afisza – XXXV lat Dni Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim”
1. 22.09.2018 r. – Sala kina „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00
KONCERT INAUGURACYJNY
Koncert w wykonaniu :
Zuzanna BUDZYŃSKA - skrzypce
Grzegorz SKROBIŃSKI - fortepian
Program:
– Karol Lipiński - Polonez A-dur op. 9 nr 1
– Cesar Franck - Sonata A-dur na skrzypce i fortepian
cz. I Allegretto ben moderato
cz. II Allegro
cz. III Recitativo-Fantasia: Ben moderato
cz. IV Allegretto poco mosso
– Karol Lipiński - Polonez e-moll op. 9 nr 2
- Polonez D-dur op. 9 nr 3
– Sergiusz Prokofiev - Sonata na skrzypce i fortepian D-dur nr 2 op. 94 bis
cz. I Moderato
cz. II Scherzo. Presto
cz. III Andante
cz. IV Allegro con brio
Agnieszka JEŻ - prowadzenie koncertu i słowo o muzyce
2. 13.10.2018 r. – Sala kina „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00
Recital w wykonaniu :
Paweł WAKARECY - fortepian
Program:
– Fryderyk Chopin - Polonez A-dur op. 40
- 2 Mazurki op.24: g-moll nr 1, C-dur nr 2
- Preludium C-dur op. 28 nr 1
- Mazurek a-moll op. 7 nr 1
– Ignacy Jan Paderewski - Menuet
- Polonez H-dur op. 9 nr 6
- Fryderyk Chopin - Preludium G-dur op. 28 nr 3
- Preludium e-moll op. 28 nr 4
- Nokturn e-moll op. pośm.
- Preludium E-dur op. 28 nr 9
- Preludium cis-moll op. 28 nr 10
- Lento con gran espressione
- Walc cis-moll op. 64 nr 2
- Nokturn Es-dur op. 9 nr 2
- Mazurek B-dur op. 7 nr 1
- Grande Valse Brillante op. 18
Agnieszka JEŻ - prowadzenie koncertu i słowo o muzyce
3. 10.11.2018 r. – Hala widowiskowo-sportowa ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podl. - godz.18:00
KONCERT „Popiół i diament – historia Polski w muzyce” z okazji Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Kameralnej „Impressione” pod dyrekcją Macieja NIESIOŁOWSKIEGO:
Soliści :
Milena LANGE - sopran
Damian WILMA - baryton
Maciej PRZESTRZELSKI - skrzypce
Marek STEFANKIEWICZ - fortepian
Program:
– Wojciech Kilar - Temat z filmu Smuga Cienia
– Krzesimir Dębski - Pieśń Mili z filmu Stara Baśń
– Stanisław Moniuszko - Aria Miecznika „Kto z mych dziewek” z opery Straszny Dwór
– Michał Kleofas Ogiński - Polonez a-moll „Pożegnanie Ojczyzny”
– Pietro Mascagni - Ave Maria
– Bartosz Chajdecki - Warszawa z filmu Czas Honoru
– John Rutter - Pie Jesu – Requiem
– Wojciech Kilar - Moving to the Ghetto z filmu Pianista
– Giulio Caccini - Ave Maria
– John Williams - Temat główny z filmu Lista Schindlera
– Andrew Lloyd Webber - Pie Jesu – Requiem
– Krzysztof Komeda - Nim wstanie dzień – ballada z filmu Prawo i Pięść
– Michał Lorenc - Ave Maria
– Wojciech Kilar - Walc z filmu Ziemia Obiecana
– Zbigniew Preisner - Winter Light – piosenka z filmu Tajemniczy Ogród
– Stan Borys - Popiół i Diament
– Wojciech Kilar - Polonez z filmu Pan Tadeusz
Laura ŁĄCZ - prowadzenie koncertu, recytacje
- «« Poprzedni artykuł
- Następny artykuł