ul. Jana Pawła II 2,
21-300 Radzyń Podlaski

O Towarzystwie

Celem Towarzystwa jest rozwój i krzewienie wśród swoich członków i społeczeństwa kultury muzycznej, wokalnej i artystycznej. Towarzystwo opiera swoją działalność na pracy społecznej członków.

Karol Lipiński

Karol Lipiński (1790 – 1861) - zapomniany wirtuoz odkryty na nowo. Karol Józef Lipiński przyszedł na świat w radzyńskim pałacu Potockich, w miejscu, w którym na co dzień rozbrzmiewała muzyka i była stałym elementem artystycznego życia domu oraz jego mieszkańców.

Dni Karola Lipińskiego

Cykliczna impreza muzyczna organizowana od 1984 r. W ramach DKL odbywają się koncerty muzyki klasycznej służące przypomnieniu i przybliżeniu sylwetki genialnego artysty muzyka, wirtuoza skrzypiec i kompozytora urodzonego w Radzyniu Podlaskim w roku 1790 oraz jego twórczości.

Izba Karola Lipińskiego

Celem utworzenia Izby Pamięci Karola Lipińskiego jest kontynuacja promowania miejsca urodzenia światowej sławy artysty. Pragniemy eksponować jego sylwetkę poprzez zgromadzone już eksponaty, dokumenty, nuty oraz inne pamiątki.

Kto ma talenta, jest chwałą narodu

Ten cytat pochodzi z wiersza Rafała Wężyka, który poeta napisał w 1824 r., po warszawskim koncercie Karola Lipińskiego. Pomnik-popiersie Karola Lipińskiego autorstwa Gustawa Hadyny wzniesiony został w 2008 r. przez Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne.

Czytaj więcej o K. Lipińskim Inicjatywy RTM
Kategoria:

Pogrążeni w głębokim smutku,
w związku z przedwczesnym odejściem w dniu 31 października 2021 r.,
po przebytej ciężkiej chorobie

Wojciecha Pietrzaka

aktywnego działacza Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego im. Karola Lipińskiego, łącząc się w żałobie z Rodziną Zmarłego,
składamy szczere wyrazy współczucia oraz kondolencje Matce, Żonie, Siostrze, Dzieciom i wszystkim Bliskim.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęte modlitwą różańcową o godz. 9.00 odbędą się w radzyńskim Sanktuarium MBNP w środę 03.11.2021 r.

Zarząd i członkowie RTM

 

20

LATA DZIAŁALNOŚCI

37

EDYCJE DNI KAROLA LIPIŃSKIEGO

182

KONCERTY

13 000

SŁUCHACZE