ul. Jana Pawła II 2,
21-300 Radzyń Podlaski

Koncert na skrzypce i fortepian

plakat 34d k2

W ramach XXXIV Dni Karola Lipińskiego, w sobotę 7 października 2017 r. o godz. 18:00 w sali kina Oranżeria Radzyńskiego Ośrodka Kultury w Radzyniu Podlaskim, odbędzie się koncert w wykonaniu Janusza Wawrowskiego – skrzypce i Grzegorza Skrobińskiego – fortepian.

W programie utwory największych kompozytorów: Ignacy Jan Paderewski, Sonata a-moll na skrzypce i fortepian, Claude Debussy, Sonata g-moll, Pablo Sarasate, Zapateado, Henryk Wieniawski, Scherzo-Tarantella i Manuel Ponce, Estrellita.

Janusza  Wawrowski, zdj.Anita Wąsik-PłocińskaJanusz Wawrowski (zdj. Anita Wąsik-Płocińska) – wybitny skrzypek związany od 2014 roku wieloletnim kontraktem z Warner Classics. Występował z większością polskich orkiestr, zaś za granicą prezentował się między innymi w Filharmonii Berlińskiej, Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, wiedeńskim Musikverein, Concertgebouw w Rotterdamie oraz w Litewskiej Filharmonii Narodowej.
Istotnym polem działalności Janusza Wawrowskiego jest interpretacja i badania nad muzyką polską, którą stara się od wielu lat przybliżać publiczności jako pomysłodawca i dyrektor artystyczny międzynarodowych festiwali promujących muzykę polską.
Odkrywanie i wykonywanie zapomnianych utworów znakomitych rodzimych kompozytorów – Karola Lipińskiego, Zygmunta Noskowskiego, Ludomira Różyckiego czy Mieczysława Karłowicza, przynosi radość i satysfakcję zarówno samemu Januszowi Wawrowskiemu, jak i jego słuchaczom.

SkrobinskiGrzegorz Skrobiński (zdj.  Marek Szczepański) – pianista, wykładowca na UMFC; asystent w Katedrze Kameralistyki Fortepianowej przy UMFC w Warszawie. Absolwent UMFC w Warszawie i ZPSM im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów - (Wrocław, Konin, Łódź, Warszawa, Kielce, i inne).
Koncertował na najważniejszych scenach w Polsce – Filharmonia Narodowa w Warszawie, NOSPR w Katowicach, Studio im. W. Lutosławskiego S1 w Warszawie, Zamek Królewski w Warszawie, Filharmonie w Łodzi, w Wrocławiu, w Olsztynie, w Kielcach. Występował w większości krajów Europy, jak również w Azji i w Afryce.

Zaprasza serdecznie…

Agnieszka Jeż
Prezes Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego