ul. Jana Pawła II 2,
21-300 Radzyń Podlaski

Recital Chopinowski w ramach XXXIV Dni Karola Lipińskiego

Michal Szymanowski

W sobotę, 28 października 2017 r. o godz. 18:00 w sali kina Oranżeria Radzyńskiego Ośrodka Kultury w Radzyniu Podlaskim będzie miał miejsce recital fortepianowy w wykonaniu jednego z najbardziej obiecujących polskich pianistów młodego pokolenia Michała Szymanowskiego.
Słowo o muzyce wygłosi i koncert poprowadzi Agnieszka Jeż, prezes Zarządu Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego głównego organizarora DKL.

W programie utwory Fryderyka Chopina:

  • Mazurki op. 17,
  • Ballada f-moll op. 52,
  • Walc As-dur op. 34 nr 1,
  • Sonata h moll op. 58

Michał Karol Szymanowski ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz dyrygenturę symfoniczno-operową. Doskonalił swoje umiejętności także w berlińskiej Hochschule für Musik. Obecnie pełni funkcję asystenta w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i w Łodzi. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, występował w Polsce, Europie (m. in. w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Anglii, Belgii, Szwajcarii), Azji (Japonia, Korea, Hongkong) oraz za oceanem (w USA, Brazylii, Argentynie czy Wenezueli). Koncertował w Pałacu Narodów ONZ w Genewie, w Auli Pawła VI w Watykanie (koncert dla Benedykta XVI), w Belwederze dla prezydenta Komorowskiego oraz w wielu filharmoniach na całym świecie. Gościł na festiwalach w Polsce i za granicą, współpracował ze znakomitymi dyrygentami polskimi i światowymi. Piszą o nim: Niepospolity talent, po którym można wiele oczekiwać, zatem, zapraszamy - wstęp wolny.

plakat34dkl rec chop