ul. Jana Pawła II 2,
21-300 Radzyń Podlaski

XXXV jubileuszowe DKL – finał. To będzie wielki koncert!

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, Powiat Radzyński i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zapraszają na koncert, który odbędzie się w sobotę 10 listopada o godz. 18:00 w hali widowiskowo-sportowej ZSP przy Sikorskiego.

koncert banner800px

To niebywałe wydarzenia artystyczne, zatytułowane „Popiół i diament, historia Polski w muzyce” poprowadzi dla Państwa znana i lubiana wybitna aktorka Laura Łącz, a wystąpi orkiestra kameralna „Impressione” pod dyrekcją Macieja Niesiołowskiego z solistami: Mileną Lange – sopran i Damianem Wilmą – baryton.

Program koncertu:
 • Wojciech Kilar Smuga Cienia (temat z filmu)
 • Krzesimir Dębski Pieśń Mili – Stara Baśń
 • Stanisław Moniuszko Aria Miecznika (Kto z mych dziewek) – Straszny Dwór
 • Michał Kleofas Ogiński Polonez a-moll (Pożegnanie Ojczyzny)
 • Pietro Mascagni Ave Maria
 • Bartosz Chajdecki Warszawa – Czas Honoru
 • John Rutter Pie Jesu – Requiem
 • Wojciech Kilar Moving to the Ghetto – Pianista
 • Giulio Caccini Ave Maria
 • John Williams Lista Schindlera (temat główny)
 • Andrew Lloyd Webber Pie Jesu – Requiem
 • Krzysztof Komeda Nim wstanie dzień – Prawo i Pięść
 • Michał Lorenc Ave Maria
 • Wojciech Kilar Walc – Ziemia Obiecana
 • Zbigniew Preisner Winter Light – Tajemniczy Ogród
 • Stan Borys Popiół i Diament
 • Wojciech Kilar Polonez – Pan Tadeusz

Wstęp wolny!

Milena Lange, artystka o szerokim kręgu zainteresowań muzycznych; uczestniczka i laureatka wielu przeglądów i konkursów wokalnych jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych, polskich śpiewaczek. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym UMCS, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego oraz dyplom w klasie fortepianu. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi oraz kameralnymi oraz z wieloma mistrzami batuty z powodzeniem koncertuje na scenach filharmonicznych i teatralnych w Polsce oraz za granicą.

Damian Wilma – uczestnik Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, studiował w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. Laureat nagród.

Warszawską Orkiestrę Kameralną Impressione tworzą wyróżniający się studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz muzycy na co dzień grający między innymi w orkiestrze Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polskiej Orkiestrze Radiowej, Sinfonii Varsovii. Niezwykłe połączenie młodzieńczej energii z doświadczeniem pozwala dostarczyć słuchaczom nadzwyczajnych wrażeń, zaś różnorodność programów i szeroki repertuar sprawiają, że orkiestra zapraszana jest na liczne koncerty i festiwale.

Maciej Niesiołowski w 1974 roku rozpoczął pracę na stanowisku dyrygenta Warszawskiej Opery Kameralnej. Dyrygował 10 lat w Teatrze Wielkim w Warszawie, 12 lat kierował orkiestrą Akademii Muzycznej w Warszawie, krótko był dyrektorem artystycznym Teatru Muzycznego w Łodzi. Koncertuje w kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. W Telewizji Polskiej prowadził stałą audycję muzyczną pt. „Z batutą i humorem”, co przyczyniło się do jego ogromnej popularności.

Laura Łącz jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Występowała m. .in. na deskach Teatru Polskiego w Warszawie wystąpiła w kilkudziesięciu filmach fabularnych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach Teatru Telewizji.

plakat10XI800px
Sponsorzy koncertu:

strategicznySpółdzielcza Mleczarnia „Spomlek” w Radzyniu Podlaskim

oraz: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Burmistrz Radzynia Podlaskiego, Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Radzyniu Podlaskim, Górnicza Fabryka Narzędzi Sp. z o.o. w Radzyniu Podlaskim, SPOŁEM Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Radzyniu Podlaskim, Lasy Państwowe Nadleśnictwa Radzyń Podlaski, AUTO-MAN Krzysztof Manowiec Białka, POLESIE sp. z o. o. spółka komandytowa w Łukowie.

Kierownictwo organizacyjne:
Agnieszka Jeż, zapraszam serdecznie