ul. Jana Pawła II 2,
21-300 Radzyń Podlaski

Administrator
Kategoria:

XXI DKL – 2004 r.

I. 08.10.2004 r. – Sala koncertowa PSM I st. im.K.Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00
KONCERT INAUGURACYJNY

Koncert w wykonaniu:

Kaja DANCZOWSKA - skrzypce
Sławomir CIERPIK - fortepian

Program:

  • Ludwig van Beethoven - Sonata A-dur op.47 nr 9 „Kreutzerowska”
    - Presto
    - Andante con variazioni
    - Presto-Finale
  • Henryk Wieniawski - Legenda op.17
  • Fritz Kreisler - Cierpienia miłosne
    - Kaprys wiedeński
    - Piękny rozmaryn (Schön Rosmarin)
  • Henryk Wieniawski - Kujawiak
    - Obertas

Dmitrij KOŁBIN - słowo o muzyce

II. 29.10.2004 r. – Sala koncertowa PSM I st. im.K.Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00

Koncert w wykonaniu SÓJKA TRIO w składzie:

Marzena DOPYTALSKA-SÓJKA - skrzypce
Maciej SÓJKA - klarnet
Paweł SÓJKA - akordeon

Program:

  • Nicolo Paganini - Kaprys nr 7 A-dur (skrzypce solo)
  • Henryk Wieniawski - Kaprys „La Cadenza” op.10 (skrzypce solo)
  • Astor Piazzolla - Milonga en Re (skrzypce i akordeon)
  • Francis Poulenc - Sonata (klarnet i akordeon)
    - cz.II Romanza
    - cz.III Allegro con fuoco
  • Vittorio Monti - Czardasz (skrzypce i akordeon)
  • Bela Bartok - Tańce rumuńskie (skrzypce i akordeon)
  • Malcolm Arnold - Sonatina (klarnet i akordeon)
    - cz.I Allegro con brio
    - cz.II Andantino
    - cz.III Furioso
  • Astor Piazzolla - Libertango (trio)
  • Wiaczesław Siemionow - Suita bułgarska (trio)
    - cz.I Daichowo horo
    - cz.II Sewdana
    - cz.III Cankino horo
  • Johannes Brahms - Taniec węgierski nr 5 (trio)

Dorota GROCHOWSKA - słowo o muzyce

III. 11.11.2004 r. – Sala koncertowa PSM I st. im.K.Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim - godz.17:00

Recital w wykonaniu:

Jacek MAKSYMIUK - fortepian

Program:

  • Jan Sebastian Bach - Ferruccio Busoni - Toccata i fuga d-moll
  • Karol Szymanowski - Etiuda b-moll op.4
    - Etiuda C-dur op.4
  • Aleksander Skriabin - Etiuda cis-moll
  • Fryderyk Chopin - Mazurek g-moll op.24 nr 1
    - Mazurek C-dur op.24 nr 2
  • Aram Chaczaturian - Taniec z szablami
  • Fryderyk Chopin - Polonez es-moll op.26 nr 2
    - Etiuda e-moll op.25 nr 5
    - Etiuda a-moll op.25 nr 11
    - Etiuda c-moll op.25 nr 12
    - Ballada f-moll op.52 nr 4
    - Etiuda c-moll op.10 nr 12 „Rewolucyjna”

Ludwika KONIECZNA - słowo o muzyce


XXII DKL – 2005 r.

I. 23.04.2005 r. – Sala koncertowa PSM I st. im.K.Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim

Spektakl poetycko-muzyczny pt. „Słowo jest odsłoną” oparty na twórczości Marianny BOCIAN zorganizowany przez Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne, Czemiernickie Towarzystwo Regionalne i Państwową Szkołę Muzyczną I st. w wykonaniu:

Jerzy ZELNIK - recytacje
Wojciech KONIKIEWICZ - fortepian
Michał KULENTY - saksofon, flet

II. 22.05.2005 r. – Taras ROKiR w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00

Koncert w wykonaniu solistów Teatru Wielkiego w Łodzi i Polskiej Opery Kameralnej :

Andrzej JURKIEWICZ - śpiew
Andrzej NIEMIEROWICZ - śpiew
Małgorzata KULIŃSKA - śpiew
Agnieszka MAKÓWKA - śpiew
Bogusław PIKAŁA - fortepian

Program: Arie i duety polskiej oraz światowej twórczości operowej, operetkowej i musicalowej m.in.:

  • Stanisław Moniuszko - Straszny dwór
  • Georges Bizet - Carmen
  • Gioacchino Rossini - Cyrulik sewilski
  • Imre Kálmán - Księżniczka czardasza
  • Franz Lehár - Kraina uśmiechu
  • J.Bock, S.Harnick, J.Stein - Skrzypek na dachu

Kazimierz KOWALSKI - prowadzenie koncertu

III. 26.07.2005 r. – Sala kina „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim - godz.19:00

Koncert w wykonaniu supergrupy jazzowej KOPIŃSKI & KONIKIEWICZ with STEVE HARRIS w składzie:

Wojciech KONIKIEWICZ - instrumenty klawiszowe
Jan KOPIŃSKI - saksofon
Steve HARRIS - perkusja

Program: Muzyka jazzowa

Wojciech KONIKIEWICZ - prowadzenie koncertu

IV. 11.09.2005 r. – Sala kina „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00
KONCERT INAUGURACYJNY

Koncert w wykonaniu Kapeli górali Beskidu Śląskiego WAŁASI w składzie:

Zbigniew WAŁACH - skrzypce, śpiew
Krzysztof LASOŃ - skrzypce
Jan KACZMARZYK - altówka, śpiew
Stanisław LASOŃ - fujarka, wiolonczela
Robert WASZUT - kontrabas

Program: kompozycje własne inspirowane motywami folkloru ziem Beskidu Śląskiego, przeplatane muzyką górali z różnych stron Karpat

V. 28.10.2005 r. – Sala koncertowa PSM I st. im.K.Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00

Koncert monograficzny twórczości Karola Lipińskiego w wykonaniu studentów i profesorów Akademii Muzycznej im.Mikołaja Łysenki we Lwowie:

Wiktoria WATUTINA - śpiew
Taras RUBAJ - skrzypce
Natalia WAKUŁA - fortepian

Program:

  • Karol Lipiński - Kaprys gis-moll op.27w stylu dramatycznym (skrzypce solo)
    - Pieśń „Do Niemna” (sł. Adam Mickiewicz)
    - Souvenir de la Mer Baltique op.19 (skrzypce solo)
    - Pieśń „Halbana” (sł. Adam Mickiewicz)
    - „Sonet” (sł. Jan Kolar)
    - Koncert skrzypcowy D-dur op.21 nr 2
    - cz.II Adagio, piu tosto andante
    - cz.III Rondo. Allegretto

Dmitrij KOŁBIN - słowo o muzyce

VI. 04.11.2005 r. – Sala koncertowa PSM I st. im.K.Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00

Koncert w wykonaniu :

Piotr PALECZNY - fortepian

oraz Kwartet PRIMA VISTA w składzie :

Krzysztof BZÓWKA - skrzypce I
Józef KOLINEK - skrzypce II
Dariusz KISIELIŃSKI - altówka
Jerzy MURANTY - wiolonczela
oraz
Paweł PAŃTA - kontrabas

Program:

  • Anonymus - Duma (XVI w.)
  • Maciej Radziwiłł - Divertimento
    - Allegro moderato
    - Adagio
    - Allegro moderato scherzando
  • Stanisław Moniuszko - I Kwartet smyczkowy d-moll
    - Allegro agitato
    - Andantino
    - Scherzo
    - Finale (Un ballo campestre e sue consequenz)
  • Fryderyk Chopin - Koncert fortepianowy e-moll op.11
    - Allegro maestoso
    - Romance. Larghetto
    - Rondo. Vivace
  • - Scherzo b-moll op.31
  • na bis - Fryderyk Chopin - Koncert fortepianowy f-moll op.21
    - cz.II Larghetto

Zygmunt PIETRZAK - słowo o muzyce

VII. 19.11.2005 r. – Sala kina „Oranżeria” ROKiR w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00

Koncert w wykonaniu supergrupy jazzowej JAREK ŚMIETANA INTERNATIONAL TRIO w składzie:

Jarek ŚMIETANA - gitara
Peter WEISS - perkusja
Tomasz KUPIEC - kontrabas

Program: Muzyka jazzowa

Jarosław ŚMIETANA - prowadzenie koncertu

VIII. 16.12.2005 r. – Sala kina „Oranżeria” ROKiR w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00

Koncert w wykonaniu Kwartetu PRIMA VISTA w składzie:

Krzysztof BZÓWKA - skrzypce I
Józef KOLINEK - skrzypce II
Dariusz KISIELIŃSKI - altówka
Jerzy MURANTY - wiolonczela

Program:

Utwory: Karola Lipińskiego, Fryderyka Chopina, Michała Kleofasa Ogińskiego

Zygmunt PIETRZAK - prowadzenie koncertu

Prapremiera filmu biograficznego o Karolu Lipińskim „Zapomniany wirtuoz” oraz spotkanie z jego twórcami:

Adam KULIK - scenariusz i realizacja
Grzegorz SEREJ - zdjęcia


XXIII DKL – 2006 r.

I. 04.06.2006 r. – Sala kina „Oranżeria” ROKiR w Radzyniu Podlaskim - godz.13:30

Koncert w wykonaniu POLSKIEJ ORKIESTRY WŁOŚCIAŃSKIEJ im. Karola Namysłowskiego z Zamościa pod dyrekcją Sławomira SZURKA:

Program: Polskie tańce narodowe i ludowe

Sławomir SZUREK - prowadzenie koncertu

II. 21.09.2006 r. – Sala koncertowa PSM I st. im.K.Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00
KONCERT INAUGURACYJNY

Koncert w 145 rocznicę śmierci Karola Lipińskiego w wykonaniu uczestników X JUBILEUSZOWEGO MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MŁODYCH SKRZYPKÓW im.K.Lipińskiego i H.Wieniawskiego w Lublinie:

Kristina HINOWA - skrzypce (Bułgaria)
Andrey PROVOTOROV - skrzypce (Rosja)
Mykoła HAWIUK - skrzypce (Ukraina)
Iwan PACHOTA - fortepian (Rosja)

Program:
Utwory: Karola Lipińskiego, Henryka Wieniawskiego

Zygmunt PIETRZAK - prowadzenie koncertu i słowo o muzyce

III. 20.10.2006 r. – Sala koncertowa PSM I st. im.K.Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00

Koncert monograficzny twórczości Karola Lipińskiego w 145 rocznicę śmierci kompozytora w wykonaniu artystów AKADEMII MUZYCZNEJ im. Karola Szymanowskiego w Katowicach :

Janusz BĄCAL - skrzypce
Karol Eryk KAMIŃSKI - skrzypce
Mateusz MRÓZ - skrzypce
Rafał WOŹNIAK - altówka
Joanna FRANCZYK - wiolonczela
Jacek MAKSYMIUK - fortepian

Program:

  • Janusz BĄCAL, Mateusz MRÓZ, Rafał WOŹNIAK, Joanna FRANCZYK
    Karol Lipiński - Polonez e-moll op.9 nr 2
  • Mateusz MRÓZ
    Karol Lipiński - Impromptu D-dur op.34
  • Mateusz MRÓZ , Jacek MAKSYMIUK
    Karol Lipiński - Wariacje na temat z opery „Kopciuszek” Rossiniego op.11
  • Karol KAMIŃSKI, Jacek MAKSYMIUK
    Fr.Chopin (opr.K.Lipiński) - Nokturn Es-dur op.9
  • Karol KAMIŃSKI
    Karol Lipiński - Impromptu d-moll op.34
  • Karol KAMIŃSKI, Jacek MAKSYMIUK
    Karol Lipiński - Fantazja i wariacje na temat z opery „Lunatyczka” Belliniego op.23
  • Jacek MAKSYMIUK
    Karol Lipiński - Polonez Patetyczny e-moll
    - Mazur es-moll
  • Janusz BĄCAL, Jacek MAKSYMIUK
    Karol Lipiński - Rondo alla polacca op.13
  • Janusz BĄCAL, Karol KAMIŃSKI, Joanna FRANCZYK
    Karol Lipiński - Trio g-moll op.8 cz.I

Paweł PUCZEK - słowo o muzyce

IV. 11.11.2006 r. – Sala koncertowa PSM I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim - godz.17:00

Recital w wykonaniu:

Jacek MAKSYMIUK - fortepian

Program:

  • Claude Debussy - Preludia z z.I :
    - Tancerki Delfickie
    - Żagle
    - Wiatr na równinie
    - Dźwięki i wonie krążą w wieczornym powietrzu
    - Wzgórza Anacapri
    - Ślady na śniegu
    - Dziewczę o lnianych włosach
    - Minstrele
  • Fryderyk Chopin - Polonez A-dur op.40 nr 1
  • Ignacy Jan Paderewski - Krakowiak fantastyczny
  • Sergiusz Rachmaninow - Preludium g-moll op.23 nr 5
  • Fryderyk Chopin - Mazurek a-moll op.17 nr 4
    - Mazurek D-dur op.33 nr 2
    - Walc h-moll op.69 nr 2
    - Walc As-dur op.42
    - Polonez As-dur op.53

Andrzej KOTYŁA - słowo o muzyce

V. 16.12.2006 r. – Sala koncertowa PSM I st. im.K.Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim - godz.17:00

Koncert w wykonaniu solistów Teatru Wielkiego w Łodzi i Polskiej Opery Kameralnej:

Agata MARCEWICZ–SZYMAŃSKA - sopran
Grzegorz PAZIK - baryton
Wojciech SZEWCZYK - fortepian

Program:

  • Giacomo Puccini - Aria Lauretty z opery „Gianni Schicchi”
  • Antonin Dvořák - Aria Rusałki z opery „Rusałka”
  • Georges Bizet - Aria torreadora z opery „ Carmen”
  • Giacomo Puccini - Walc Musetty z opery „Cyganeria”
  • Wolfgang Amadeusz Mozart - Duet Don Juana i Zerliny z opery „Don Giovanni”
  • Franz Lehár - Walc „Kto me usta całuje” z operetki „Giuditta”
  • Franz Lehár - Czardasz „Kiedy skrzypki grają” z operetki „Cygańska miłość”
  • Mitchell Leigh - Aria Don Kichota z musicalu „Człowiek z La Manchy”
  • Imre Kálmán - Duet Edwina i Silvy „Jak że mam Ci wytłumaczyć” z operetki „Księżniczka czardasza”
  • Paul Abraham - Tango Madeleine z operetki „Bal w Savoyu”
  • Augustin Lara - „Granada”
  • Richard Rogers - „Południowy Pacyfik”
  • Imre Kálmán - Duet Edwina i Silvy „Tłumy fraków” z operetki „Księżniczka czardasza”

Teresa KSIĘSKA–FALGER - słowo o muzyce

oraz radzyńska prapremiera filmu „Lipiński w Dreźnie” :

Adam KULIK - scenariusz i realizacja
Grzegorz SEREJ - zdjęcia
Zbigniew GUSTAW - montaż
Andrzej JARSKI - dźwięk

produkcja TVP 3 Oddział w Lublinie


XXIV DKL – 2007 r.

1. 19.10.2007 r. – Sala kina „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00
KONCERT INAUGURACYJNY

Koncert w wykonaniu Zespołu solistów Białoruskiej Filharmonii Narodowej „CLASSIC AVANTGARDE” z Mińska pod dyrekcją Vladimira BAIDOWA:

Program: Utwory

  • Stanisława Moniuszki
  • Macieja Radziwiłła
  • Józefa Kozłowskiego
  • Napoleona Ordy
  • Michała Jelskiego
  • Jana z Lublina
  • Michała Kleofasa Ogińskiego

Teresa KSIĘSKA–FALGER - słowo o muzyce

II 26.10.2007 r. – Sala koncertowa PSM I st. im.K.Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00

Koncert w wykonaniu :

Dominika FALGER - skrzypce
Sergio POSADA-GOMEZ - fortepian

Program:

  • Gabriel Fauré - Sonata na skrzypce i fortepian nr 1 A-dur op.13
    - Allegro molto
    - Andante
    - Allegro vivo
    - Allegro quasi presto
  • Piotr Czajkowski - Souvenir d’un lieu cher op.42
    - Medytacja
    - Scherzo
    - Melodia
  • Karol Lipiński - Adagio, piu tosto andante z Koncertu D-dur op.21
  • Robert Schumann - Sonata nr 2 d-moll op.121
    - Ziemlich langsam - Lebhaft
    - Sehr lebhaft
    - Lesie, einfach
    - Bewegt

Teresa KSIĘSKA–FALGER - słowo o muzyce

III. 16.11.2007 r. – Sala koncertowa PSM I st. im.K.Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00

Recital w wykonaniu Jack MAKSYMIUKA - fortepian

Program:

  • Jan Sebastian Bach - Ferruccio Benvenuto Busoni - Chaconne z Partity nr 2 d-moll BWV 1004
  • Ludwig van Beethoven - Sonata d-moll op.31 nr 2
    - Allegro
    - Adagio
    - Allegretto
  • Fryderyk Chopin - Nokturn c-moll op.48 nr 1
    - Ballada g-moll op.23
    - Scherzo h-moll op.20
    - Scherzo b-moll op.31

na bis

  • Polonez A-dur

Zbigniew CZURYŁO - słowo o muzyce


XXV DKL – 2008 r.

I. 12.09.2008 r. – Sala kina „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00
KONCERT INAUGURACYJNY XXV edycji Dni Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim zorganizowanej pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewody Lubelskiego i Marszałka Województwa Lubelskiego

Koncert monograficzny twórczości Karola Lipińskiego w wykonaniu ORKIESTRY SYMFONICZNEJ Filharmonii im. H.Wieniawskiego w Lublinie pod dyrekcją Piotra WIJATKOWSKIEGO:

Program:

  • Karol Lipiński - Uwertura D-dur
    - II Koncert skrzypcowy D-dur op.21 „Wojskowy”
    - Symfonia C-dur op.2 nr 2

solistka Dominika FALGER - skrzypce

Teresa KSIĘSKA–FALGER - słowo o muzyce

10.10.2008 r. - 05.11.2008 r. – Galeria „Oranżeria” ROKiR w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00

Wernisaż twórczości wybitnego radzyńskiego artysty malarza Marka LESZCZYŃSKIEGO zatytułowany „Oczekiwanie na muzykę”.

II. 17.10.2008 r. – Sala koncertowa PSM I st. im.K.Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00

Nadzwyczajny RECITAL CHOPINOWSKI z cyklu: „Wybitni wykonawcy muzyki Fryderyka Chopina w 159 rocznicę śmierci kompozytora” w wykonaniu :

Krzysztof JABŁOŃSKI - fortepian

Program:

  • Fryderyk Chopin
    - Preludium cis-moll op.45
    - 24 Preludia z op.28
    - 4 Mazurki z op.24: g-moll, C-dur, As-dur, b-moll
    - III Sonata h-moll op.58
    - Allegro maestoso
    - Scherzo – Molto vivace
    - Largo
    - Finał. Presto non tanto

Zygmunt PIETRZAK - słowo o muzyce

III. 29.10.2008 r. – Sala kina „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00

Koncert monograficzny twórczości K.Lipińskiego w wykonaniu KONCERT TRIO w składzie:

Konstanty Andrzej KULKA - skrzypce
Andrzej GĘBSKI - skrzypce
Andrzej WRÓBEL - wiolonczela

Program:

  • Karol Lipiński - Trio A-dur op.12
    - Rondo Koncertowe
    - Polonez D-dur op.9
    - Fantazja C-dur op.33 na motywach z opery „Krakowiacy i górale” J.Stefaniego

Teresa KSIĘSKA–FALGER - słowo o muzyce

Przed koncertem o godz.17:00 przed pałacem Potockich odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika-popiersia Karola Lipińskiego w 218 rocznicę urodzin kompozytora.

IV. 11.11.2008 r. – Sala koncertowa PSM I st. im.K.Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim - godz.17:00

Recital w wykonaniu Jacka MAKSYMIUKA - fortepian

Program:

  • Fryderyk Chopin - Walc cis-moll op.64
    - Walc h-moll op.69
  • Ludwig van Beethoven - Sonata d-moll op.31 nr 2
  • Sergiusz Rachmaninow - Preludium g-moll op.23 nr 2
  • Fryderyk Chopin - Ballada f-moll op.52 nr 9

na bis

  • Fryderyk Chopin - Polonez As-dur op.53

Andrzej KOTYŁA - słowo o muzyce

 

Galeria edycji XXI - XXV: