ul. Jana Pawła II 2,
21-300 Radzyń Podlaski

83 352 76 83
prezesrtm@rtm.org.pl

Dni Karola Lipińskiego - edycje XXI-XXV

Administrator

XXI DKL – 2004 r.

I. 08.10.2004 r. – Sala koncertowa PSM I st. im.K.Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00
KONCERT INAUGURACYJNY

Koncert w wykonaniu:

Kaja DANCZOWSKA - skrzypce
Sławomir CIERPIK - fortepian

Program:

  • Ludwig van Beethoven - Sonata A-dur op.47 nr 9 „Kreutzerowska”
    - Presto
    - Andante con variazioni
    - Presto-Finale
  • Henryk Wieniawski - Legenda op.17
  • Fritz Kreisler - Cierpienia miłosne
    - Kaprys wiedeński
    - Piękny rozmaryn (Schön Rosmarin)
  • Henryk Wieniawski - Kujawiak
    - Obertas

Dmitrij KOŁBIN - słowo o muzyce

II. 29.10.2004 r. – Sala koncertowa PSM I st. im.K.Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim - godz.18:00

Koncert w wykonaniu SÓJKA TRIO w składzie:

Marzena DOPYTALSKA-SÓJKA - skrzypce
Maciej SÓJKA - klarnet
Paweł SÓJKA - akordeon

Program:

  • Nicolo Paganini - Kaprys nr 7 A-dur (skrzypce solo)
  • Henryk Wieniawski - Kaprys „La Cadenza” op.10 (skrzypce solo)
  • Astor Piazzolla - Milonga en Re (skrzypce i akordeon)
  • Francis Poulenc - Sonata (klarnet i akordeon)
    - cz.II Romanza
    - cz.III Allegro con fuoco
  • Vittorio Monti - Czardasz (skrzypce i akordeon)
  • Bela Bartok - Tańce rumuńskie (skrzypce i akordeon)
  • Malcolm Arnold - Sonatina (klarnet i akordeon)
    - cz.I Allegro con brio
    - cz.II Andantino
    - cz.III Furioso
  • Astor Piazzolla - Libertango (trio)
  • Wiaczesław Siemionow - Suita bułgarska (trio)
    - cz.I Daichowo horo
    - cz.II Sewdana
    - cz.III Cankino horo
  • Johannes Brahms - Taniec węgierski nr 5 (trio)

Dorota GROCHOWSKA - słowo o muzyce

III. 11.11.2004 r. – Sala koncertowa PSM I st. im.K.Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim - godz.17:00

Recital w wykonaniu:

Jacek MAKSYMIUK - fortepian

Program:

  • Jan Sebastian Bach - Ferruccio Busoni - Toccata i fuga d-moll
  • Karol Szymanowski - Etiuda b-moll op.4
    - Etiuda C-dur op.4
  • Aleksander Skriabin - Etiuda cis-moll
  • Fryderyk Chopin - Mazurek g-moll op.24 nr 1
    - Mazurek C-dur op.24 nr 2
  • Aram Chaczaturian - Taniec z szablami
  • Fryderyk Chopin - Polonez es-moll op.26 nr 2
    - Etiuda e-moll op.25 nr 5
    - Etiuda a-moll op.25 nr 11
    - Etiuda c-moll op.25 nr 12
    - Ballada f-moll op.52 nr 4
    - Etiuda c-moll op.10 nr 12 „Rewolucyjna”

Ludwika KONIECZNA - słowo o muzyce