I DKL – 1984r.
I - 23.11.1984 r. – Sala kina „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim - godz.11:00, 13:00
Koncert dla uczniów szkół radzyńskich w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej stopnia Podstawowego i Licealnego im. Karola Lipińskiego w Lublinie pod dyrekcją Lucjana JAWORSKIEGO
Program:
- Anonimy - 8 Tańców Polskich
- Anonim - Sinfonia de Nativitate
- Allegro
- Andante
- Allegro - K.Rezy - Kisz verbunkosz zene (Taniec węgierski)
- Antonio Vivaldi - Sinfonia nr 1
- Allegro
- Andante
- Presto - Antonio Vivaldi - Koncert F-dur na flet, obój, fagot, orkiestrę smyczkową i cembalo „La tempesta di mare”
- Luigi Boccherini - Koncert na flet i orkiestrę cz.I Allegro moderato
- Wolfgang Amadeusz Mozart - Divertimento D-dur KV 334
- Allegro
- Menuetto
- Adagio - Kazimierz Sikorski - Suita z Istebnej
II - 23.11.1984 r. – Sala kina „Sława” w Międzyrzecu Podlaskim - godz.13:00
Koncert dla uczniów szkół międzyrzeckich w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego w składzie :
Krystyna WARKIEWICZ - skrzypce I
Maria KANIA - skrzypce II
Dariusz KISIELIŃSKI - altówka
Danuta STRADOWSKA - wiolonczela
Program:
- Joseph Haydn - Kwartet smyczkowy op.76 nr 5
- Allegro
- Largo cantabile e mesto
- Menuetto Allegro
- Finale presto - Wolfgang Amadeusz Mozart - Kwartet smyczkowy KV 421
- Allegro moderato
- Andante
- Menuetto allegretto
- Allegretto ma non troppo - Grażyna Bacewicz - IV Kwartet smyczkowy
- Andante
- Allegro molto
- Andante
- Allegro giocoso
III - 23.11.1984 r. – Sala kina „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim - godz.17:00
KONCERT INAUGURACYJNY
Koncert w wykonaniu Kwartetu Smyczkowegoi Orkiestry Kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej stopnia Podstawowego i Licealnego im. Karola Lipińskiego w Lublinie pod dyrekcją Lucjana JAWORSKIEGO
Program:
- Wolfgang Amadeusz Mozart - Kwartet smyczkowy KV 421
- Grażyna Bacewicz - IV Kwartet smyczkowy
- Anonimy - 8 Tańców Polskich
- K. Rezy - Kisz verbunkosz zene (Taniec węgierski)
- Antonio Vivaldi - Sinfonia nr 1
- Luigi Boccherini - Koncert na flet i orkiestrę cz. I Allegro moderato
- Kazimierz Sikorski - Suita z Istebnej
IV - 24.11.1984 r. – Sala kina „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim - godz.10:00, 12:00
Koncert dla dzieci i młodzieży w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego
Program:
- Joseph Haydn - Kwartet smyczkowy op.76 nr 5
- Wolfgang Amadeusz Mozart - Kwartet smyczkowy KV 421
- Grażyna Bacewicz - IV Kwartet smyczkowy
V - 24.11.1984 r. – Sala Muzeum Okręgowego w Białej Podlaskiej - godz.15:00
VI - 24.11.1984 r. – Sala kina „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim - godz.18:30
Koncerty w wykonaniu:
Krystyna MAKOWSKA - fortepian
Mirosław ŁAWRYNOWICZ - skrzypce
Program:
- Karol Lipiński - Polonez patetyczny
- Mazurek
- Wariacje nt. opery G. Rossiniego „Kopciuszek” - Fryderyk Chopin - Mazurki z op.24 nr 1 i 2
- Polonez As-dur op.53 - Henryk Wieniawski - Souvenir de Posen op.3
- Capriccio-Valse E-dur op.9
- Romanse sans paroles et Rondo elegant op.9
VII - 25.11.1984 r. – Aula AWF w Białej Podlaskiej - godz.15:00
VIII - 25.11.1984 r. – Sala kina „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim - godz.18:30
Koncerty w wykonaniu „WARSZAWSKIEJ ORKIESTRY KAMERALNEJ” pod dyrekcją Mirosława ŁAWRYNOWICZA
Program:
- Arcangelo Corelli - Concerto Grosso D-dur op.6 nr 1
- Largo
- Largo-Allegro
- Largo-Allegro
- Allegro - Felix Mendelssohn-Bartholdy - Koncert d-moll
- Adagio
- Allegro molto - Henryk Górecki - 3 utwory w dawnym stylu
- Edward Grieg - Suita z czasów Holberga op.40
- Prelude
- Sarabanda
- Gavotte
- Mussette
- Aria
- Rigaudon
Teresa KSIĘSKA-FALGER - słowo o muzyce i prowadzenie wszystkich koncertów
- Poprzedni artykuł
- Następny artykuł »»